The Elder Scrolls VI: oficiální oznámení, lokace, datum vydání

The Elder Scrolls VI: oficiální oznámení, lokace, datum vydání

Související hry: 

Je to tady. Šestý díl veleúspěšné série The Elder Scrolls, vývojářského domu Bethesda Softworks, byl během letošního E3 dne 10. 6. 2018 oficiálně oznámen. Bethesda nám tradičně o nové hře poskytla jen velmi málo informací. Jediné, co máme zatím k dispozici je 36vteřinové video s logem hry a průletem „neznámou“, skalnatou a částečně zasněženou krajinou s velkou vodní plochou na pravé straně. Tento konkrétní kus krajiny však nebyl vybrán zcela náhodně. Obsahuje několik význačných prvků, které teoreticky mohou sloužit jako vodítko k určení, kde se hra bude odehrávat.

Na internetu se okamžitě začalo o umístění nového dílu spekulovat. Zajímavé informace přináší zejména toto video, zveřejněné již 3 dny po oznámení hry. Autor v něm podrobně rozebírá trailer nové hry a přichází se zajímavými závěry. Podle polohy slunce a stínů autor určil, že se jedná buď o pohled na jihozápad Tamrielu se západem slunce nad oceánem, nebo o severovýchod Tamrielu s východem slunce na oceánem. Podle zasněžených kopců a členitosti terénu pak snadno určil, že se musí jednat o některou ze severovýchodních provincií.

Další, mnohem konkrétnější indícií je obří kráter s vesnicí na jeho okraji. Podle autora se jedná o vesnici Azra's Crossing, která se objevila ve hře The Elder Scrolls Travels: Shadowkey, vydané exkluzivně pro Nokii N-Gage. Vesnice je pojmenována po čaroději jménem Azra Nightwielder, který údajně poblíž vesnice vytvořil obří kráter, když se mu vymklo z rukou temné kouzlo. Na tom něco bude, že?

Ale kde se nachází Azra's Crossing? Na území Hammerfellu, poblíž hranice s High Rockem. Přestože podle některých dřívějších informací mělo být Azra's Crossing více ve vnitrozemí (blíže k hranici se Skyrimem), vodní plocha na pravé straně videa je s největší pravděpodobností Iliac Bay. Potvrzují to i charakteristické výběžky pevniny do oceánu (viz obrázky).

Vlevo vedle označených výběžků matně vidíme další vesnici/městečko. Podle všeho se jedná o Satakalaam.

Puzzle do sebe hezky zapadají a téměř s určitostí můžeme říci, že trailer hry pochází ze severní hranice Hammerfellu. Znamená to tedy, že nová hra se bude odehrávat právě/pouze v této provincii? Můžeme očekávat titul „The Elder Scrolls VI: Hammerfell“? Nebo je teaser záměrně zavádějící? Není vyloučeno, že se hra bude odehrávat na větším území, než na území jedné provincie.

Že má Bethesda s hrou velké plány a zároveň bohužel také, že její vydání nemáme hned tak očekávat potvrzuje Todd Howard v rozhovoru, který proběhl den po oficiálním oznámení. Moderátor zde navazuje na dva roky starý rozhovor, kde Howard prohlásil, že vývoj hry čeká na chvíli až budou k dispozici určité „technologie". Na otázku, zda už jsou tyto technologie k dispozici odpovídá „blíží se to". Dále uvádí, že je hra v "preproduction" stádiu, tedy v přípravné fázi. Datum vydání tedy zatím zřejmě není v dohlednu. Předpokládá se, že by to mohlo být až kolem roku 2020.

Těšíte se na nový nový díl TES? Souhlasíte s uvedeným rozborem a výkladem traileru? Podělte se s námi o své názory a připomínky v komentářích.

Diskuze

Zatím žádné komentáře... Buďte první!

Další články