Herní principy ve hře Hunt: Showdown

Hunt: Showdown

Absence tutorialu dodává, už tak dost frustrující, hře ještě trochu zmatenosti. Hra sice nabídne video tutorial na YouTube, ale pro méně zdatné angličtináře to může být problém. Proto se vám v tomto článku pokusím vysvětlit základní herní princip a myšlenku hry.

Krátké shrnutí

Ve hře Hunt: Showdown se vžijete do role lovce, který má za úkol osvobodit místní farmy od příšery. Máte parťáka. Máte ovšem také nepřátele, kteří se snaží o to samé. Závod, kdo zabije příšeru jako první, trvá tak patnáct minut a cestu vám po celou dobu ztěžují různě vypadající kreatury, od klasických polorozpadlých těl zombie až po dívku vylézající z dívky, která ovládá velmi otravné a nebezpečné kobylky  ¯\_(ツ)_/¯ . Téměř vše okolo čeho (umírající kůň) nebo na čem (dřevěné parkety) projdete, vydává zvuk. Tyto zvuky vy ale nechcete, protože přilákají pozornost vašich nepřátel a tak se musíte značnou část hry plížit, čekat, obcházet a zase plížit. Mapa je ve hře zatím jen jedna, naštěstí pro ty odvážnější z vás (my to nejsme) je zde také noční mód této mapy. Tato první mapa je vcelku rozsáhlá, ale nebojte, na někoho určitě narazíte.

A jste ve hře

Jelikož předpokládáme (spíše doufáme), že naše publikum se dokáže přes menu proklikat až ke hře, začneme u spawnutí na mapě. Jestli jste nebyli tak hloupí jako já, nejspíše nehrajete sami a tak by jste se měli rozhlédnout kolem sebe. Nejspíše tam bude váš parťák. I mně se hned vybavila otázka „Můžu postřelit vlastního?". Ano, můžete. Ne, není to dobrý nápad. Jakmile tedy najdete svého kamaráda a hra se spustí podívejte se, kde se na mapě nacházíte (Tab). Jakmile se zorientujete na mapě, zmáčkněte a držte klávesu E. Vidíte ty modré třpitky v temnotě? To je nápověda. Nápovědy vám na mapě vyznačí část, kde naše lovená ovečka není. Tyto nápovědy můžete nasbírat až tři a poté už budete se 100% jistotou vědět, kde se ovečka s pokladem nachází. Než se dostanete dále, nejspíše tak desetkrát umřete. Jestli ne, uvažoval bych být vámi o kariéře profesionálního hráče.

Ten BOSS nejde zabít!

Čím blíže Bossovi jste, tím větší by jste si měli dávat pozor. Šance, že tu budou i další hráči se rapidně zvyšuje (celkem se na mapě spawnuje 10 hráčů). Před spuštěním mise se můžete dozvědět jaké má daný boss slabiny. Využijte tyto slabiny a pokuste se ho zabít. Poté, co ho zabijete, musíte nicméně na tomto místě nějakou dobu čekat. Problém je v tom, že ostatním hráčům se tento odpočet objeví taky a tedy také ví, že vy zde musíte být i s jejich kořistí. Pokud toto přežijete, můžete udělat jen jednu věc. Utíkat!

Utíkejte!

Dostáváme se do finále. Nicméně to rozhodně nebude o nic jednoduší. Musíte totiž s kořistí utéct. Ale kam? Všimli jste si těch tří koleček s šípkou na krajích mapy? Ne? No tak tam. Každopádně tam na vás bude téměř s jistotou čekat nepřátelský tým. Ten musíte zabít a čeká na vás poslední úkol. Vyčkat a hlavně přežít dvacet sekund než opustíte mapu. Gratulujeme, poctivě jste si vybojovali a zasloužili svou kořist. Jde to však i nepoctivě? Ano, jde.

Diskuze

Zatím žádné komentáře... Buďte první!

Další články