Hunt: Showdown - Jak jsem začal vyhrávat aneb Nejlepší taktika

Hunt: Showdown - Jak jsem začal vyhrávat aneb Nejlepší taktika

Hunt: Showdown

Trpké začátky

Po vržení do hry a pochopení základních principů vás začnou napadat taktiky a strategie, které ve vaší hlavě fungují skvěle. Tyto taktiky poté zkoušíte několik hodin, během kterých se vztekáte, řvete a nadáváte na spoluhráče. Mám pro vás ale dobrou zprávu. Já vám teď těchto x/y hodin ušetřím a prozradím, co funguje a co zas ne.

Co nefunguje

Samozřejmě v rámci natáhnutí článku na doporučený počet slov vám nejdřív prozradím, co nefunguje a zkusím vás zaujmout svým vtipným a kreativním psaním (takže rozhodně tuto část nepřeskakujte).

Taktika1: RUSH B

Stejně jako v CS:GO i zde narazíte na taktiku „vlastně mě to nebaví a chci to mít co nejdříve za sebou". V CS:GO se tato taktika nazívá: RUSH B SUKA BLYAT a projevuje se bezhlavým naběhnutím na nepřítele. Podobná taktika se nachází i v Hunt: Showdown. Snažíte se tedy co nejdříve najít tři nápovědy a zabít bosse. Pokud ovšem nemáte štěstí, kvůli kterému jste museli zaprodat svoji duši Luciferovi, nejspíše to nevyjde. Jestliže tedy nepotkáte bosse hned při návštěvě prvních dvou obydlí, dopadnete jako 100 XP pro jiného hráče. Problém je v této taktice její hlučnost. Nemáte čas na neustálé rozhlížené kolem a plížení se kolem každého Meatheada (zkoušeli jste si jeho jméno někdy přeložit?) a to je samozřejmě velmi riskantní. Nepochopte to špatně, ono vám to pětkrát vyjde... ale sedmkrát ne a my hledáme opravdu spolehlivou taktiku, takže RUSH B SUKA BLYAT určitě ne.

Taktika2: Bez práce budou koláče

Nebudou. Na první pohled lákající, fungující taktika čekat u escape pointu na ostatní hráče nesoucí výhru prostě nefunguje. Trocha matiky: na mapě máme 3 escape pointy a až 2 bosse. To nevypadá tak špatně. Máme tedy cca 67% šanci na to, že někdo příjde do naší malé pasti. Tím to ale nekončí, nepřítel nám určitě nedá jeho výhru dobrovolně. Naší 67% šanci tedy zkrouhne na polovinu souboj, který bude probíhat. Jsme na 33% šanci na úspěch. Nic moc, ale pořád fajn. Nicméně z vlastních zkušeností vím, že soupeř s námi nejspíše bojovat nebude a prostě uteče. Dvacet vteřin se zdá jako dlouhá doba. To nepřítele přece zabít dokážu... Ale vy ho občas nemusíte ani spatřit. Když budete čekat příliš blízko escape pointu, bude vydávat výstražný zvuk. Koně budou řehtat, lodě budou troubit... no prostě nepřítel vás uslyší a může to obrátit k jinému escape pointu. Takže musíte čekat o něco dál a to se pak s nepřítelem snadno minete. Takže takhle taky ne.

Taktika3: Čekání u bosse

Populární taktika objevit bosse a čekat u něj je beze sporu velmi podlá. Už máte odměnu na dosah a někdo vás v tu chvíli zabije. Tato taktika má nicméně svou velkou chybu. Má totiž velmi mnoho společného s taktikou RUSH B SUKA BLYAT. Chcete tam přece být první a aby jste toho dosáhli, musíte objevit lokaci s bossem jako první. Naše následující taktika ale počítá i s tím, k bossovi se dostanete až zhruba patnáct minut před koncem hry a tak dlouho tu nikdo čekat nevydrží

Co funguje

Nejúspěšnější, mnou osvědčená, taktika začíná hned v lobby. Musíte totiž vybrat kontrakt s dvěma bossy. Je to jednoduché. Musíte najít takovou nápovědu, která se nachází nejlépe v uzavřené místnosti s maximálně dvěma východy (cca 75 % nápověd). Poté stačí už jen čekat. Vy míříte na jedny dveře, váš parťák na druhé a v případě, že někdo přijde měli by jste ho s brokovnicí zvládnout zabít, i kdyby jste byli slepí. Poté stačí vyběhnout a v převaze dva na jednoho zabít i druhého nepřítele. V případě, že nikdo nepříjde do půl hodiny, pokračujte v hledání dalších nápověd. V tento moment už někdo nejspíše zabil jednoho z bosů a v tom spočívá kouzlo této taktiky. Tým který zabil jednoho bosse máme ze hry, nejspíše na své cestě za pokladem i někoho zabil. To máme dva týmy z pěti. Třetí jste vy. Další dva týmy se během půl hodiny nejspíše také vyřadili a nebo jen získávali zkušenosti pro své lovce. No a máme to tady! Odměna zadarmo! Samozřejmě je možné, že zde po půl hodině máte stále čtyři týmy. Nicméně tuto situaci jsem zatím nezažil. Většinou se hra ubírá směrem, jaký jsem vám právě popsal. Doufám, že se tato taktika osvědčí i vám a... Happy Hunting!

A co vaše taktika v Hunt: Showdown? Podělte se s námi v komentářích.

Diskuze

Zatím žádné komentáře... Buďte první!

Další články