Hunt: Showdown - tipy a triky

Hunt: Showdown - tipy a triky

Hunt: Showdown

Vyhrát ve hře Hunt: Showdown není žádná procházka růžovou zahradou. Proto vám přinášíme tipy a triky, jak zvýšit svoje šance na přežití, popřípadě i vítězství.

Jak otevírat dveře

Ne, nemyslíme si, že je vám pět let a nevíte, jak se otvírá ten záhadný vchod k vám do obýváku. Otvírání dveří v Hunt: Showdown ale funguje trochu jinak. Když se skrčíte a až po té zmáčknete klávesu F, dveře se otevřou mnohem tišeji. Tímto způsobem vás tedy uslyší jen polovina obyvatel příbytku (ať už mrtvých, živých a nebo něco mezi).

Další problém jsou dveře zabarikádované. Ty jdou otevřít také, i když ne úplně tichým způsobem. Musíte je totiž rozmlátit. Nejlépe se to dělá sekyrou nebo kladivem, které můžete najít pohozené na různých místech na mapě. Mačeta by se ale urazila, kdybychom ji tu nezmínili. Ve zkratce - jde to vším, co působí poškození.

Jak na koníčka

Veřejně se přiznám. Nesnáším koně. Proto mě hra Hunt: Showdown neuvěřitelně chytla. Určitě jste si všimli, že občas nějáký kůň prostě vstane z mrtvých a začne ječet víc než vaše matka, když zjistí, že ve škole propadáte. Jde tomu ale zabránit! Teď myslíme Hunt, ne vaši mamku. Koně totiž můžete zabít. Přiběhnete až k němu a prostě do něj bodnete. Než si nepřátelé uvědomí, odkud že to šlo, křik koňe utichne.

Tichá voda břehy mele

Pokud jste obdařeni schopností mluvit anglicky, můžete se svým náhodným parťákem ve hře komunikovat pomocí klávesy Alt. Musíte však být v dostatečné blízkosti hráče a jestli se poblíž nachází i nepřátelé, uslyší vás taky. Tento realistický prvek bychom ocenili i u jiných her, bohužel zde existují i programy jako TeamSpeak a jde to tedy jednoduše obejít.

Psi v kleci

Psi zavření ve výběhu dokáží upozornit nepřátelé o vaší poloze téměř přes půlku mapy. Dobrá, trochu přeháním. Ale je zde také možnost, jak se tomuto faktoru vyhnout. Nad každou touto klecí je lucerna. Tuto lucerna můžete jednoduše sestřelit a psy zabít.

Pečlivě prozkoumejte svou výbavu

Po pár prohraných hrách zjistíte, že bez tiché zbraně, kterou můžete zabíjet všudypřítomné nemrtvé na jednu ránu, se nebejdete. Když se však podíváte na předem modifikované střelné zbraně, zjistíte, že některé mají větší poškození nablízko, než kupříkladu nůž. Proto pořádně prozkoumejte každou zbraň, kterou si můžete s vaším rankem dovolit.

Počítejte!

Před každým nákupem nového lovce si pořádně spočítejte, jestli se vám nevyplatí koupit levnějšího a vybavit ho v obchodě vámi nakoupenou výbavou. Ušetříte místy i desítky dolarů a to se vyplatí!

Tohle není divoký západ. Za barel se neschováte

Množství barelů není ve hře jen tak náhodou. Můžete do nich střelit, udělá se do nich dírá (wooow neřikej) a když do nich pak střelíte ještě jednou, buď explodují a nebo začnou spolu s okolní oblastí hořet. Když vystřelíte do sudu jen jednou, bude to chvíli trvat, ale vytouženého výsledku se dočkáte také. Jak už jsme zmínili, jsou zde dva typy. Červený a žlutý. Červený barel exploduje, žlutý hoří.

Lucerna nejen na svícení

„To si jako můžu tou lucernou jenom svítit?!" - slova snad každého nového hráče Hunt: Showdown, který našel na mapě tuto super lampičku. Ne, tu lucernu můžete i hodit. Tak proč je tak super? Když někoho zabijete a víte, že ho jeho parťák ještě může oživit, zapalte ho! Zpálené tělo se přeci jenom oživuje trochu těžko, že jo... Tím se dostáváme k druhému typu lucern, které můžete jen rozsvítit a zhasnout, pohnout s nimi nemůžete. A už jste do této lucerny zkoušeli vystřelit? Uhodli jste. Rozšíří kolem sebe oheň.

Doufáme, že vám naše tipy a triky do této hry pomohli a dozvěděli jste se něco nového. Happy Hunting!

Diskuze

martin (neověřeno) | 28.06.2019 - 22:25 | Čekal jsem trochu jiné rady, například jak zabít toho teplýho člena fantastický čtyřky tak aby si...
Marek Nekola | 29.04.2019 - 22:33 | Moje chyba. Opraveno :)
Dejfit (neověřeno) | 06.03.2019 - 23:44 | :) supr článek
Maniac Jack (neověřeno) | 09.02.2019 - 02:41 | Žádná lanterna neexistuje, to slovo je blbost!

Další články