Nová expanze pro Hearthstone oznámena!

Včera byla odhalena tématika nové expanze pro Hearthstone. Bude jí The Witchwood, neboli Les čarodějek a do hry bude přidána někdy koncem dubna (přesný datum ještě není znám). Se sadou přijde také nový rok, rok Havrana, kdy ze standardu odejdou nejstarší tři edice a některé karty také do Hall of Fame. Ale o čem vlastně nová expanze bude? Podívejme se, co nám designeři odhalili.

S každou sadou přicházejí nové mechaniky a nejinak je tomu i zde. Dostáváme tři nové Keywordy – Start of Game, Echo a Rush.

Start of Game odpovídá svou funkcí přesně svému názvu – určitá akce se (za určitých podmínek) stane hned na začátku hry, ať je karta s touto schopností kdekoli. Takovou kartou byl dosud pouze Prince Malchezaar a dá se předpokládat, že dodatečně i on obdrží tento keyword.

Mechaniku Echo jsme tu již také měli – na kartě Unstable Evolution. Schopnost zaručuje, že ve chvíli, kdy kartu zahrajete, vrátí se vám do ruky a do konce kola ji můžete hrát opakovaně, dokud na to máte manu.

Rush je pro změnu variace na již existující schopnost. Funguje jako Charge, jen s tím rozdílem, že minion může první kolo útočit pouze na miniony.

Dále nám byla v traileru ukázána vrchní polovina šamanské legendárky – podstatné je, že se jedná o Hero kartu, dalo by se tedy předpokládat, že jednu takovou dostane každé povolání. Nicméně tomu tak není, Ben Brode potvrdil, že šaman jako jediný dostane Hero kartu. Každopádně jsou ale Blizzardi spokojeni se svou strategií dvou legend pro classu a pěti neutrálních, jelikož přesně tolik jich bude i ve Witchwoodu.

Stejně jako v několika posledních případech, i zde bude doplňková solo adventure, ve které budeme bojovat proti bossům a za odměnu získáme pár packů a Cardback. Tentokrát nese jméno Monster Hunt. S přihlášením rovněž získáme jednu náhodnou classovou legendární kartu a tři packy.

Tak co, těšíte se na Witchwood?

Diskuze

Zatím žádné komentáře... Buďte první!

Další články